W treningu EMS wykorzystujemy specjalne urządzenia, które stymulują mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych. Ten wyjątkowy trening jest świetną opcją dla osób, które cierpią na brak czasu, a zależy im na szybszym osiągnięciu efektów niż podczas zwykłego treningu. Zwykły trening wykonujemy zwykle w godzinnych jednostkach, 3-4 razy w tygodniu. Trening EMS trwa jedynie 20 minut 1-2 razy w tygodniu, a 98% osób ćwiczących w ten sposób deklaruje swoje zadowolenie i widoczną poprawę sylwetki. Trening EMS umożliwia nam szybsze spalanie kalorii, stymulację mięśni głębokich, umożliwia redukcję cellulitu i redukuje znacznie obciążenie stawów czy ryzyko kontuzji.
Trening EMS – dla kogo?
Trening EMS sprawdzi się dla każdego, kto chce zintensyfikować swoje treningi, jednocześnie zmniejszając czas i częstotliwość ich trwania. Dzięki niższemu ryzyku kontuzji i mniejszym obciążeniu stawów trening EMS, pod okiem trenera personalnego, świetnie sprawdzi się u osób, które wracają do treningów po długiej przerwie, po zabiegach operacyjnych i kontuzjach, a także dla osób starszych, które chcą zachować sprawność. Oprócz tego może być ratunkiem dla osób, które borykają się z bólami mięśni i kręgosłupa, wywołanymi, np. siedzącym trybem życia. Trening jest również odpowiedni dla osób, które chcą zredukować swoją wagę i wymodelować sylwetkę. Trening EMS przynosi zaskakujące efekty w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, ponieważ przyspiesza metabolizm, jak również rozbija komórki tłuszczowe.
Mechanizm działania EMS
Przed przystąpieniem do treningu ma miejsce konsultacja z trenerem personalnym. Omawiamy z trenerem nasze problemy, cele i oczekiwania związane z treningiem. Trener wykonuje analizę składu naszego ciała oraz pyta o potencjalne przeciwwskazania lub schorzenia czy dolegliwości. Po przeprowadzonej analizie składu ciała i omówieniu z trenerem naszych problemów, przystępujemy do treningu. Trening wykonujemy w specjalnie przystosowanym do tego kombinezonie, wyposażonym w dodatkowe opaski na uda i ramiona, a także pas biodrowy. Ubrani w kombinezon wykonujemy ćwiczenia, które indywidualnie dobiera dla nas trener. Dzięki temu, że kombinezon jest wyposażony w specjalne elektrody, umożliwia on bezbolesną, delikatną elektrostymulację mięśni pracujących podczas ćwiczeń. Impulsy wysyłane przez elektrody można porównać do impulsów przekazywanych przez nasz mózg w czasie zwykłego treningu, a więc są one całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe dla organizmu.
Efekty treningu EMS
Wśród zalet treningów EMS można wymienić wiele efektów dotyczących nie tylko wyglądu naszej sylwetki, ale również zdrowia całego organizmu. Trening EMS spala więcej kalorii niż standardowy trening, a jednocześnie nie generuje aż takiego zmęczenia organizmu. Jest o wiele mniej wymagający w zakresie późniejszej regeneracji, jak również nie powoduje nadmiernego pocenia się i wysiłku. Wśród efektów treningów EMS wymienia się między innymi:
- redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry,
- opóźnienie starzenia się organizmu,
- możliwość zachowania sprawności ruchowej,
- szybsze i skuteczniejsze modelowanie sylwetki i spalanie tkanki tłuszczowej,
- redukcję bólów mięśni i stawów.